Každý to známe, čas od času je potřeba doma něco vytisknout. Pokud vás nebaví jezdit kvůli tomu do copy centra, je načase si tiskárnu pořídit domů. Máte na výběr ze dvou základních typů – laserové a inkoustové tiskárny. Tedy za předpokladu, že nechcete tisknout na zastaralé jehličkové tiskárně. Každý typ má své výhody. Proto záleží, co od tiskárny očekáváte, k jakému účelu má sloužit a jak často ji budete využívat.

Domácí tiskárna na stole

Kolik a co chcete tisknout

Budete tisknout pouze černobíle nebo i barevně? Několik stran týdně či desítky až stovky denně? Je pro vás důležitá kvalita nebo si na ní nepotrpíte, protože jde pouze o vaše osobní potřeby, a tak nemusí být vysoká?

Pro příležitostný tisk

Víte, že budete tisknout pomálu a o žádných stovkách stran denně, ale ani týdně, nemůže být ani řeč? Pak je pro vás lepší tiskárna, do které potřebujete inkoustové kazety. Nejlépe uděláte, když si koupíte multifunkční tiskárnu. Ta vám umožní i skenovat fotky a dokumenty a také kopírování. Počáteční náklady na inkoustovou tiskárnu jsou nižší než u laserové. Náklady na tisk jsou však vyšší, proto se skutečně vyplatí více pro ty, kteří neplánují tisknout hodně.

Pokud budete tiskárnu využívat více

Chystáte se tisknout desítky až stovky stran týdně? Rozhodně zainvestujte do kvalitní laserové tiskárny. Přestože jsou počáteční náklady vyšší než u inkoustové, tak laserové tonery tisknou úsporněji než inkoustové. Tisk je rychlejší, plynulejší, levnější a také kvalitnější. V současnosti na trhu najdete menší laserové tiskárny do domácnosti, až po technologické hračky vhodné pro velké firmy.

barevné tonery v tiskárně

Chcete tisknout barevně?

Barevnými tonery jsou již tiskárny vybaveny při koupi. Pokud vám ale barva dojde, je potřeba objednat si správný typ nových tonerů. Mezi velmi oblíbené a prověřené tonery patří řada HP 302. Na výběr máte barevné, ale i černé tonery, které vám zaručí kvalitní tisk.

3.7/5 - (6 votes)